7 powodów, dla których nigdy nie powinnaś mieszać olejków i środków oczyszczających

W dzisiejszych czasach wielu z nas jest zajętych swoim życiem i nie ma czasu na oczyszczanie skóry. W rzeczywistości większość ludzi nie używa odpowiedniego środka oczyszczającego dla swojej skóry. Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby regularnie oczyszczać naszą skórę i używać dobrej jakości środków czyszczących, aby usunąć brud i zanieczyszczenia z naszej skóry.

Problem polega jednak na tym, że większość osób nie zna różnicy między olejkiem a środkiem oczyszczającym. Jeśli Ty również nie jesteś tego świadoma, to masz kłopoty, ponieważ w większości przypadków kończymy mieszając je i nakładając na naszą twarz.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne oczyszczanie skóry, ale wielu z nas nie zna różnicy między olejkiem a środkiem oczyszczającym. Olej cleanser jest coś, co zostało wykorzystane przez ludzi w czasach starożytnych. Wierzyli oni, że mieszanka oleju i wody jest bardzo dobra do oczyszczania i tonizowania skóry. Jednak, gdy łączysz wodę i olej, wtedy kończysz mieszanie dwóch różnych rzeczy.

Oto kilka powodów, dlaczego nigdy nie należy mieszać oleju i środków czyszczących.

1. Produkty oczyszczające na bazie olejków są dobre dla skóry tłustej

Produkty oczyszczające na bazie oleju są odpowiednie dla skóry tłustej, ponieważ zawierają składniki nawilżające. Składniki te są korzystne dla osób, które mają tłustą skórę, ponieważ daje efekt kojący dla skóry.

2. Produkty oczyszczające na bazie olejków są lepsze dla skóry wrażliwej

Jeśli masz wrażliwą skórę, to powinieneś unikać stosowania jakichkolwiek olejowych środków czyszczących, ponieważ mogą one podrażnić skórę i spowodować zaczerwienienie i podrażnienie.

3. Olejki do czyszczenia są korzystne dla skóry z przebarwieniami

Jeśli Twoja skóra ma skazy, to możesz użyć olejowego środka czyszczącego, ponieważ pomoże on usunąć zanieczyszczenia i martwe komórki.

4. Możesz doprowadzić do wysuszenia skóry

Istnieje wiele osób, które uważają, że olejki oczyszczające są bardzo korzystne dla skóry suchej i wrażliwej. Powodem tego jest to, że olej będzie utrzymać wilgoć na skórze i zapobiec powstawaniu suchej skóry.

5. Produkty do oczyszczania oleju są dobre dla skóry trądzikowej

Najważniejszą rzeczą, którą należy pamiętać o olejowych środków czyszczących jest to, że jest to bardzo dobre dla skóry trądzikowej. Jeśli cierpisz z powodu trądziku to olejowe środki czyszczące będą dla Ciebie bardzo pomocne.

6. Możesz skończyć używając zbyt dużo środka czyszczącego

Większość ludzi nie zna różnicy między środkami czyszczącymi a olejem. Dlatego mają tendencję do stosowania dużej ilości środków oczyszczających na twarz, co może skutkować pieczeniem i zaczerwienieniem skóry.

7. Środki czyszczące z olejem są dobre dla tłustych włosów

Prawdą jest, że większość ludzi ma tłuste włosy, ale jeśli używasz również olej cleanser to dostaniesz tłuste włosy. Oil cleanser jest odpowiedni tylko dla ludzi, którzy mają suche włosy.

Wnioski:

Podsumowując, musisz być świadomy różnicy między olejem a środkiem czyszczącym, ponieważ jest to bardzo ważne dla twojej skóry. Wszyscy wiemy, że olejek oczyszczający jest dobry dla skóry tłustej i z przebarwieniami.