6 typów skóry, które nie są dla każdego

Skóra to największy organ w naszym ciele, który pokrywa nasze ciało. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy dbali o naszą skórę i troszczyli się o nią.

Jak wynika z badań, stwierdzono, że nasza skóra składa się z różnych warstw, które są podzielone na 3 główne grupy.

1. Naskórek

Jest to najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, która składa się z różnych komórek i zapewnia wilgoć naszemu organizmowi. Komórki naskórka są również odpowiedzialne za nadanie skórze pięknego wyglądu.

2. Skóra właściwa

Skóra właściwa to kolejna warstwa skóry, która jest tkanką łączną ciała. Utrzymuje ona całą skórę razem, a także pomaga utrzymać jej kształt.

3. Hipoderma

Hipoderma jest najbardziej wewnętrzną warstwą skóry, która jest w większości tłuszczem obecnym pod skórą. Tak więc, jest to najważniejsza warstwa naszego ciała i odgrywa ważną rolę w utrzymaniu skóry gładkiej i miękkiej.

Teraz, przechodząc do rodzajów skóry, istnieje 6 rodzajów skóry, które nie są dla wszystkich.

1. Skóra sucha

Najczęstszym typem skóry jest skóra sucha. Jeśli masz suchą skórę, to będzie wymagać dużo opieki i uwagi.

2. Skóra mieszana

Ten typ skóry występuje głównie u osób, które mają skórę mieszaną. Składa się ona z obszarów tłustych i suchych. Zaleca się więc stosowanie tylko jednego produktu do całego obszaru.

3. Skóra tłusta

Skóra tłusta jest również powszechnym typem skóry występującym na ciele. Jeśli masz tłustą skórę to musisz o nią dbać stosując krem nawilżający.

4. Skóra wrażliwa

Ten typ skóry jest wrażliwy na wszystko. Jeśli masz wrażliwą skórę to będzie ona wymagała specjalnej pielęgnacji.

5. Skóra opalona

Opalona skóra to skóra, która jest ciemna z powodu ekspozycji na słońce. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio ją pielęgnować.

6. Skóra pigmentowana

Jeśli masz skórę pigmentowaną, musisz nosić balsam z filtrem przeciwsłonecznym, a także używać kremu nawilżającego do skóry.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podoba Ci się ten post o “6 typach skóry, które nie są dla każdego”. W poprzednim poście omówiliśmy najlepsze wskazówki dotyczące włosów, a teraz nadszedł czas, aby poznać wskazówki dotyczące skóry. Jeśli więc masz jakieś inne sugestie, podziel się z nami.