4 skuteczne sposoby na zapobieganie niedoborom magnezu

Powszechne jest przekonanie, że magnez nie jest niezbędny, ale to nieprawda. Niedobór magnezu może prowadzić do kilku problemów zdrowotnych. Znajduje się on w zielonych warzywach i owocach, ale nie każdy otrzymuje wystarczającą ilość tego minerału.

Niedobór magnezu jest bardzo powszechny w krajach rozwiniętych z powodu zmiany diety. Jedzenie, które jest spożywane obecnie, ma mniej magnezu niż wcześniej. Tak więc, konieczne jest spożywanie żywności bogatej w magnez, aby utrzymać zdrowy styl życia.

Oto sposoby na zapobieganie niedoborom magnezu.

Jedz zielone warzywa i owoce

Możesz łatwo zwiększyć spożycie magnezu, spożywając miskę szpinaku lub brokułów. Możesz również spożywać migdały, banany, awokado i ryby.

Spożywaj probiotyki

Jeśli nie spożywasz probiotyków, być może będziesz musiał przyjmować suplementy, aby poprawić wchłanianie magnezu. Probiotyki to dobre bakterie, które mogą poprawić wchłanianie magnezu.

Spożywaj wapń

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, to będziesz musiał przyjmować wapń, aby wzmocnić kości. Wapń pomaga w absorpcji magnezu.

Przyjmuj cytrynian magnezu

Jest to najlepszy sposób, aby zapobiec niedoborowi magnezu. Przyjmowanie cytrynianu magnezu zapewni, że otrzymasz wystarczającą ilość tego minerału w swoim organizmie.

Wnioski:

Stosując te wskazówki, będziesz w stanie zmniejszyć ryzyko niedoboru magnezu.